Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Трудове право

Питання-відповіді по трудовому законодавству.

Чи може підприємство з певних причих затримати розрахунок при звільненні?

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Трудове право

Чи може підприємство з певних причих  затримати розрахунок при звільненні?

  

Ні.

Стаття 117 КЗпП України передбачає відповідальність керівника підприємства, установи, організації  за затримку остаточного розрахунку при звільненні.

Якщо спор про розмір „розрахункових”  виплат відсутній, то у разі затримки остаточного розрахунку при звільненні, підприємство зобов”язане виплачувати працівникові його середній заробіток за весь час затримки включно по день фактичного розрахунку.
 

Чи обов”язково проводиться доплата за суміщення професій (посад) ?

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Трудове право

Чи обов”язково проводиться доплата за суміщення професій (посад) ?

  

Так.

У ст. 105 КЗпП України чітко говориться про те, що якщо працівник, який виконує на тому ж самому підприємстві поряд з основною роботою, додаткову роботу за іншою професією (посадою),  то провадиться доплата за суміщення професій (посад). Сама наявність факту суміщення професій (посад) повинна бути  належно оформлена у встановленому порядку (наказ чи розпорядження керівника,  заява  працівника,  в певних випадках, -попередження працівника за 2 місяці про зміну істотних умов праці та ін.).

  Подібно до доплати за суміщення, проводиться також доплата за виконання обов”язків  тимчасово відсутнього працівника.

 Що стосується розмірів цих доплат, то вони повинні бути передбачені у колективному договорі, і виплачувати їх необхідно у відповідності до встановлених у колективному договорі розмірів.
 

Чи можна отримати грошову компенсацію за невикористані щорічні відпустки?

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Трудове право

Чи можна отримати грошову компенсацію за невикористані щорічні відпустки?

   

Грошову компенсацію за невикористані дні щорічних відпусток можуть виплатити тільки в кількох випадках, зазначених в ст. 83 КЗпП України:

 

-         при звільненні працівника ( в цьому випадку виплачується компенсація за всі невикористані дні  щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей);

 

-         у випадку переведення працівника на роботу на інше підприємство (за бажанням працівника може зберігатися весь період невикористаних відпусток, які він використає на новому підприємстві  або працівник може отримати компенсацію);

 

-         актуальність виплати грошової компенсації для працівника, який продовжує працювати на підприємстві може бути в тому випадку, якщо його щорічнна відпустка є більшою 24 дні. За наступні дні належної йому відпустки може бути виплачена компенсація. Якщо працівник має право на додаткову відпустку на дітей, то він до частини щорічної відпустки  може доплюсувати 7 днів додаткової відпустки на дітей, а за решту невикористаної щорічної відпустки взяти компенсацію).

 

-        у разі смерті працівника. В цьому випадку грошова компенсація за невикористані щорічні та додаткові відпустки працівникам  на дітей виплачується спадкоємцям.

 

 Застереження! Ні в якому не допускається грошова компенсація за невикористані щорічні чи додаткові відпустки працівникам до 18-ти років.
   

Як бути, якщо відпустка у зв'язку з вагітністю і пологами, згідно лікарняного листка, настає під час щорічної відпустки?

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Трудове право

Як бути, якщо відпустка у зв'язку з вагітністю і пологами, згідно лікарняного листка, настає під час щорічної відпустки?

У такому випадку щорічна відпустка переноситься на інший період на ту кількість днів, яку працівниця не використала по вищевказаній причині (ст. 80 КЗпП України).
 

Чи продовжується відпустка, якщо працівник захворів під час відпустки?

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Трудове право

Чи продовжується відпустка, якщо працівник захворів під час відпустки?

  

Так. У відповідності до ст. 78 КЗпП України, дні тимчасової непрацездатності,  засвідченої  у встановленому порядку, до щорічних відпусток не включаються.

 Тобто, якщо працівник пред”явив лікарняний лист, відпустка продовжується на час, вказаний у лікарняному.
   

Сторінка 1 з 4