Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Замок „Паланок”

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Визначні місця області - Закарпатська область

 

Замок „Паланок”
 
Замок „Паланок” знаходиться в м.Мукачево. Це найвизначніша архітектурна пам’ятка Закарпаття. Замок має статус пам’ятки архітектури національного значення.

Згідно документальних джерел, замок був заснований в ХІ ст.. Замок споруджений на 68 м горі вулканічного походження. Його площа становить 13930 м?.
 
                                                             
 
З кінця ХІV ст. замок став власністю князя Федора Коріятовича, який значно розбудував і укріпив замок, зробивши його своєю резиденцією.

До XVII ст. замок дуже часто міняв власників, які, в той же час, розбудовували та укріплювали його. На той час в замку було вже 14 веж та великий палац.

В середині XVII ст. замок став власністю Трансільванського князя Дєрдя І Ракоці. Династія Ракоці очолювала замок до 1711 року. За цей період, замок переживає захоплення австрійцями, які перебудували замок, зробивши з нього найміцнішу фортецю на сході Австрійської імперії. Також, він стає свідком національно-визвольної війни проти австрійського гніту. Війна закінчується поразкою, і, з того часу, замок втрачає своє значення.
 
                                                              

З 1782 по 1896 роки тут діяла в’язниця Австрійської монархії. Згодом тут була військова частина, а під час Другої Світової війни замок займали угорські війська.

В середині ХХ ст. в замку діяло професійне технічне училище.

На сьогоднішній день, замок „Паланок” відреставровано. Приїхавши сюди, ви зможете не тільки оглянути замок, а й відвідати історичний музей, старовинні двори та галереї з виставками сучасної скульптури.