Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Чи можна працівнику видати трудову книжку пізніше, після підписання та оформлення наказу про звільнення?

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Трудове право

Чи можна працівнику видати трудову книжку пізніше,  після підписання та оформлення наказу про звільнення?  

Ні.  

 

Власник або уповноважений ним орган зобов”язаний у день звільнення видати працівнику належно оформлену трудову книжку, а також провести остаточний розрахунок з працівником в цей день ( ст. 47 КЗпП України).  

Більше того, у випадку звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу, керівник зобов”язаний видати копію наказу про звільнення з роботи.

В інших випадках копія наказу видається тільки за вимогою працівника. 

Ні в якому випадку, згідно трудового законодавства,  керівник не має права з якихось причин не видавати  чи затримувати трудову книжку  при звільненні працівника. 

У випадку, коли працівник з певних причин у день звільнення не був  на роботі,  трудова книжка  видається, а також остаточний розрахунок проводиться  не пізніше наступного дня  після  вимоги працівника про розрахунок (ст. 116 КЗпП України).