Символіка Луцька
Символіка та історія обласних центрів - Волинська область

27 січня 1911 року затверджений другий герб російського періоду. На білому фоні зображена червона стіна фортеці, на якій стоїть лицар.

28.07.1982 р. рішенням міськвиконкому був затверджений герб радянського періоду. Щит гарба розділено на дві частини. Перша – червона, друга синя. Посеред щита розміщена в'їзна вежа Луцького замку – це символ мужності. Довкола вежі – кільце, яке складається з напівпідшипника та пів шестерні. Це символи розвитку індустрії. В центрі вежі сріблом виконана дата „1085” – це рік, коли з’явилась перша згадка про місто. Внизу герба – червоні серп і молот, а вгорі – золотий напис „ЛУЦЬК”.

В 1994 році, 27 грудня, голова міської ради дав розпорядження затвердити новий герб. На червоному полі іспанського щита зображена срібна стіна фортеці з двома вежами. На ній – жінка в білому одязі тримає в обох руках срібні вінки. Таке зображення лежало в основі печатки міста XIII століття. Традиційно ще з античних часів образ жінки з вінками в руках вважався знаком опікунки міста і мав широке використання у геральдиці Середньовіччя. Вінки – символ розквіту ремесла та науки.

У 1998 році було прийнято новий герб, прапор та печатку міста. Щит рівно розділений жовтим та блакитним кольорами. Внизу розміщений силует Луцького замку. У верхній його частині образ Святого Миколая. Його появу на щиті герба відносять до XIII ст. У Галицько-волинському літописі є опис „Луцького чуда”, що зумовило появу покровителя міста. „Луцьким чудом” називають подію, що сталася в місті у 1259 році. За літописом, коли татари підходили до міста, Луцьк був достатньо не укріплений та неготовий до зустрічі з ворогами. Городяни обрубали міст і вороги не могли потрапити до міста, оскільки було вже холодно і річка стала повноводною. Тоді татари почали метати на місто каміння. І тут сталося велике чудо. З’явилися Святий Іоанн і Святий Миколай. Знявся сильний вітер. Каміння, яке летіло на місто, поверталося на татар. Нічого не змогли вдіяти татари і змушені були відступити.

< Попередня |
---|