Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Палац Терещенко

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Визначні місця області - Житомирська область

Палац Терещенко
  
Палац Терещенко знаходиться в с. Червоне, Житомирської області. Палац є головною архітектурною пам’яткою цього невеличкого селища.

Палац було побудовано на початку ХІХ ст. в готичному стилі, на замовлення польського графа Адольфа Грохальського. Будівля палацу трьохповерхова, заввишки 25 метрів. Ім’я архітектора палацу нікому невідомо і до сьогоднішнього дня.
 
                                                                            

Після смерті Адольфа Грохальського його дружина продала село та палац Миколі Терещенко. Граф значно розширив палац і перебудував його. Дуже цікавим є центральна башта, яка нагадує Пізанську башту. Башта почала схилятись одразу після її будівництва і ніякі заходи не змогли її вирівняти.

Палац доповнював парк із садами, площа яких складала 58 га.

У 1917 в приміщенні палацу знаходився будинок для безпритульних дітей. Через 11 років діти покинули притулок, підпаливши його. Пожежа завдала сильної шкоди приміщенню. Зовнішній вигляд було відновлено, а внутрішні розписи на стінах, на жаль, ні.
 
                                                                      
 
В середині ХХ ст.. тут було відкрито ПТУ. Так як, Микола Терещенко був промисловцем-цукрозаводчиком, то, можливо тому, тут випускали фахівців для цукрових заводів всього Радянського Союзу. Після переїзду ПТУ палац почав занепадати і, з часом, перетворився на руїну. Найбільше палац постраждав від людей, які, не усвідомлюючи історичної та культурної цінності палацу, розібрали перестінки, порубали столярню, а велику люстру здали на металобрухт.

Сьогодні, тут знаходиться жіночий монастир Святого Різдва Христового. Невелика частина палацу, де знаходиться монастир відремонтована, а інша частина перебуває в дуже занедбаному стані. Але все ж таки надіємось, що, згодом, настоятелі монастиря відреставрують занедбаний палац.

На сьогоднішній день, палац має статус пам’ятки національного значення.