Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Палац Кеніга

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Визначні місця області - Харківська область

Палац Кеніга
 
Палац Кеніга знаходиться в смт. Шарівка, Харківської області. Будівництво замку було розпочато ще на початку XVIII ст.., на замовлення поміщика Ольховського. Так як, замок декілька раз змінював власників, то будувався він в декілька етапів. Останнім власником був барон Леонід Кеніг, який у 1911 році завершив будівництво палацу.

Палац представляє собою двоповерхову будівлю, яка має 26 кімнат та 3 зали. Зовнішній вигляд та інтер’єри виконані в стилі готики, що, на той час, було сильною розкішшю. До сьогоднішнього дня, в палаці збереглись кахлеві печі, настінний живопис і ажурне ліплення, темні дубові панелі та мармурові парадні сходи.
 
                                                              
 
Палац відносять до найстаріших пам’яток палацо- паркової архітектури України.

Існують перекази, що Л. Кеніг, який був дуже багатим, закохався в місцеву дівчину, яку називали Панночка. Незважаючи на те, що дівчина не кохала барона, батьки все ж таки заставили її вийти за нього заміж.

Панночка постійно допомагала баронові по роботі. Пройшли роки, але вона все ж таки не змогла полюбити Леопольда, а він постійно намагався потурати будь-яким її примхам. Панночка дуже любила квіти. Знаючи це, барон наказав побудувати теплиці та зобов’язав прислуг кожного ранку розставляти по всьому замку свіжі квіти з ранковою росою.

Одного разу, панночка захотіла покататись на гірці влітку. Барон наказав слугам за цілу ніч наносити декілька тонн цукру і засипати гірку. Вже на другий день панночка насолоджувалась катання на улюбленій гірці.
 
Але нічого не втішало бідну дівчину, адже вона так і не закохалась у барона, який робив все для того, щоб покорити її серце.
 
                                                              
 
Чи то з туги, чи з інших причин, панночка захворіла на туберкульоз. Схвильований Леопольд наказує удосконалити вже діючий парк, який був заснований попереднім власником. Сюди було завезено близько 200 видів дерев та кущів, серед яких більше половини становлять екзотичні породи. Завдяки рослинам, які очищали повітря панночка почувалась краще.

Революція 1917 року заставила подружжя покинути замок і переїхати до Німеччини. Через несприятливий клімат панночка помирає, а невдовзі помирає і сам Леопольд.

Згодом, власником палацу стає державна влада, яка, не усвідомлюючи тією історичної та архітектурної цінності, створює тут санаторій для хворих на туберкульоз, діяльність якого спричинила занедбаний стан будівлі.

На сьогоднішній день, державна влада планує реставрацію цього прекрасного палацу та парку, але поки все це знаходиться в занедбаному стані.