Чи може підприємство з певних причих затримати розрахунок при звільненні?

Друк

Трудове право

Чи може підприємство з певних причих  затримати розрахунок при звільненні?

  

Ні.

Стаття 117 КЗпП України передбачає відповідальність керівника підприємства, установи, організації  за затримку остаточного розрахунку при звільненні.

Якщо спор про розмір „розрахункових”  виплат відсутній, то у разі затримки остаточного розрахунку при звільненні, підприємство зобов”язане виплачувати працівникові його середній заробіток за весь час затримки включно по день фактичного розрахунку.