Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Музей-садиба ім. Пирогова

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Визначні місця області - Вінницька бласть

Музей-садиба ім. Пирогова

Музей - садиба розташований у садибі Вишня. Саме тут, протягом 20 років, проживав і одночасно працював відомий вчений, чудовий хірург, анатом, засновник Червоного Хреста, викладач Микола Іванович Пирогов.


Музей був створений у 1947 році у садибі Пирогова. М.І. Пирогов купив садибу у 1859 році на торгах в Києві у доктора медицини А.А.Гриколевського. Садиба була дуже занедбана, але за деякий час Пирогов привів господарство у порядок. Тут він відкрив лікарню, в якій робив складні операції, які мали хороший результат.

                          
 

23 листопада 1881 року великий вчений помирає. Через рік набальзамоване тіло було перенесено до родинної усипальниці. Згодом над усипальницею було побудовано церкву Св. Миколи Чудотворця.


Музей складається з декількох об’єктів: будинок М.І. Пирогова; музей-аптека з приймальнею та операційною; церква, де лежить тіло Пирогова; меморіальний парк, де збережені дерева, що були посаджені самим вченим.


Експозиція у будинку, де жив вчений, складається із 12 розділів, кожний з яких відображає визначений період життя і діяльності науковця. В музеї налічується понад 16 000 експонатів.

Музей-садиба ім. Пирогова є єдиним, за своєю унікальною структурою, в Україні та в СНД. Музей також відносять до найважливіших об’єктів культурної спадщини.