Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Вінницький літературно-меморіальний музей М. М. Коцюбинського

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Визначні місця області - Вінницька бласть

Вінницький літературно-меморіальний музей М. М. Коцюбинського

Літературно-меморіальний музей було створено у 1927 році, в будинку, де народився М. Коцюбинський. Цей будинок був побудований у середині ХІХ ст. дідом М. Коцюбинського. З 1897 року будинок перебував у власності інших господарів. У 1925 році сюди приїхав молодший брат письменника Хома і, побачивши родинну хату у дуже поганому стані, він почав ремонтні та реставраційні роботи. Хома Михайлович разом зі своєю дружиною Катериною став директором музею, а згодом директором стає молодший син М. Коцюбинського – Роман.

                                                                      


В музеї налічується близько 9 000 експонатів. Експозиція розміщується в 5 кімнатах, де висвітлюється, у хронологічному порядку, життя і творчість цього видатного письменника.


Відвідавши музей, ви зможете побачити оригінал свідоцтва про народження М.Коцюбинського, протокол про присвоєння письменнику звання народного учителя, малюнки до повістей Коцюбинського, а також вишивку, кераміку та предмети побуту тих місць, які відвідував М. Коцюбинський.


На території музеї ростуть 300-літні липи, груші-глеки, які посадив ще дід письменника, а також улюблені М.Коцюбинського субтропічні агави, тамариск і магнолія падуболиста.
Біля музею відкрито пам’ятник М. М. Коцюбинському.