Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Успенський печерний чоловічий монастир

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Визначні місця області - АР Крим

Успенський печерний чоловічий монастир


Неподалік від Ханського палацу розташований Успенський печерний монастир (Свято-Успенський монастир). Дорога до монастиря проходить повз чудовий ліс. Тут панує атмосфера, яка спонукає туристів забути про все і поринути в духовність.


За переказами монастир виник у XV ст., в той час коли на скелях монастиря з’явилася чудодійна ікона Божої Матері. Саме тому, на цьому місці місцеві жителі вирубали храм у скелях. Дуже цікавими є печерні храми і келії, які висічені в скелях. Будівлі монастиря розташовані в три яруси.

 

                                                             

На початку ХХ ст. тут було 5 храмів: храм Св. Костянтина та Олени, Успенський храм, церква Св. Інокентія Іркутського, храм Св. Євангеліста Марка, храм Святого Георгія-Побідоносця.


В роки Кримської війни (1853-1856 рр.) в монастирі діяв військовий госпіталь. А у 1921 році монастир закрили. На монастирському кладовищі є поховання загиблих під час війни.


У 1993 році чоловічий монастир було відкрито. В монастирі відреставровано чотири храми з п’яти. На сьогоднішній день в монастирі продовжуються реставраційні роботи.

                                           
Найголовнішими святинями монастиря є ікона Успіння Богородиці, копії ікон Богородиці Троєручиці та Києво-Печерська.


У Свято-Успенському храмі монастиря було знято трагедію  Шекспіра «Гамлета». Відомими є 84 сходинки, які називають «Сходи Гамлета». Саме ці сходи були зняті у фіналі сцени.


Також монастир є відомим і своєю цілющою водою: згідно місцевих легенд, цілюща вода лікує онкологічні захворювання.