Києво-Печерська Лавра
Визначні місця області - Київська область
Києво-Печерська Лавра
Києво – Печерська Лавра знаходиться в м. Києві. На сьогоднішній день, діє як музейний комплекс, монастир та резиденція київського митрополита Української православної церкви.
Монахи Антоній та Феодосій заснували монастир у печерах в середині ХІ ст. Згодом, Варлаам Печерський, який був ігуменом монастиря, будує над печерою дерев’яну церкву Успіня Пресвятої Богородиці.
З кінця ХІ ст. в монастирі розпочинається будівництво. В цей час було побудовано Троїцьку надбрамну церкву та Успенський собор.
В ХІІ ст. монастир отримує статус Лаври.

У 1774 році було побудовано дзвіницю, висотою понад 96 метрів.
У ХVIII ст. Києво-Печерській Лаврі належало три міста, сім містечок, близько 200 сіл і хуторів, понад 70000 кріпаків, дві паперові фабрики, одинадцять цеглових і шість скляних заводів, 150 винокурень і вітряків, 200 шинків, два кінних заводи. Також у підпорядкуванні Лаври було дуже багато невеликих монастирів. На той час, Києво-Печерська Лавра мала найбільші володіння в Україні.
Києво-Печерська Лавра була центром літописання, де перекладались та переписувались іноземні твори. Тут працювали відомі літописці: Нестор, Нікон та Сильвестр.
У 1920 році Києво-Печерська Лавра була закрита. Згодом її відкрили, але у 1961 році двері Лаври знову зачинились. Через 27 році у печерному храмі преподобного Феодосія відбулась літургія.
У 1941 році Успенський собор було висаджено в повітря. Наприкінці ХХ ст. його було заново відбудовано.
В стінах Лаври покояться душі київських, литовських та українських князів, російських магнатів, церковно-політичних діячів, просвітителів та вищого духівництва.
Відвідувачі Лаври мають можливість побачити в її музеях рукописи стародрукованих книг, колекцію тканин і вишивок; колекцію дорогоцінних металів, стародавні гравюри та твори сучасних художників.
< Попередня | Наступна > |
---|