Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Потьомкінські сходи

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Визначні місця області - Одеська область

Потьомкінські сходи
 
Потьомкінські сходи знаходяться в м. Одеса на Приморському бульварі. Раніше ці сходи називались Гігантськими, потім Рішель'євськими, а ще пізніше Бульварними.
  
                                                                                
Гігантські сходи були побудовані у 1841 році на замовлення князя Воронова, який, таким чином, вирішив зробити подарунок своїй дружині Єлизаветі. На будівництво сходів було затрачено близько 800 000 рублів. Сходи були призначені для з’єднання центральної частини міста та морського порту.
 
Спочатку сходи налічували 200 сходинок, а сьогодні – 192 сходинки. В результаті планування Приморської вулиці вісім сходинок було засипано. Довжина сходів становить 142 метри, ширина в нижній частині - 21,7 м, а у верхній – 12,5 м.
 
Сходи є досить унікальними, адже незважаючи на велику кількість сходинок по них легко іти. Саме, завдяки оптимальному нахилу кута сходів та відповідної кількості майданчиків, пішоходи проходять їх без перенавантажень.

В першій половині ХХ ст.. було проведено капітальний ремонт сходів.

Завдяки фільму«Броненосець Потьомкін» сходи відомі не тільки в Україні, але й в усьому світі, адже, саме ці сходи, були зняті в одній із сцен фільму.

У 1955 році Бульварні сходи перейменовують на Потьомкінські.