Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Свято-Успенська Святогірська Лавра

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Визначні місця області - Донецька область

Свято-Успенська Святогірська Лавра
 
Свято-Успенська Святогірська Лавра – православний монастир, що знаходиться у м.Святогірськ. Святогірська Лавра розташована на чудових крейдяних скелях, які називаються „Святі Гори”.

Монастир було засновано у 1624 році. Однак існують дві версії, щодо заснування монастиря: згідно першої версії, монастир було засновано ченцями Києво-Печерської Лаври, а згідно другої- монастир заснували афонські монахи, які йшли на Русь, а коли побачили це місце, то воно нагадало їм про Святу гору Афон. От тому, вони і заснували на цьому місці монастир.

Наприкінці XVIII ст. Святі Гори стали власністю Г.Потьомкіна, а згодом перейшли у власність Енгельгардти. В середині ХІХ ст. старі будівлі монастиря перебудовують на кам’яні. На території монастиря було побудовано п‘ятибанний кам’яний престольний храм, церкву Покрови Божої Матері, храм преп. Антонія та Феодосія Печерських, Миколаївський храм XVII ст., каплицю св. Андрія Первозванного.
 
                                                                             
 
Особливої уваги заслуговує Миколаївська церква, адже її єдність з природною крейдяною скелею та навколишнім ландшафтом відносить споруду до унікальних об’єктів культурної спадщини України, яка не має аналогів. Церква споруджена в стилі українського барокко.

На території монастиря було засновано також цвинтар для благодійників та найшанованіших духівників монастиря, де покояться душі князя Голіцина, товариша О.С.Пушкіна, преп. Іоанна та інших відомих особистостей.

У 1922 році монастир закрили, а натомість зробили тут найвідомішу оздоровницю в Україні. У 1980 році споруди монастиря отримали статус „Державний історико-архітектурний заповідник”. А вже у 1992 році монастир було знову відкрито. Через три роки було розпочато реставрацію та відбудову монастирських будівель.
 
                                                                             
 
У 2004 році монастир одержав статус Лаври.

На сьогоднішній день, в монастирі відреставровано Успінський собор, монастирську дзвіницю з Покровським храмом, найдревніший храм на честь преподобних Антонія і Феодосія Печерських зі скитом, храм на честь преподобного Олексія та Миколаївський храм.

Святогірська ікона Божої Матері – головна святиня монастиря.

Сьогодні тут проживає більше 100 монахів. Щодня монастир відвідують тисячі туристів, які бажають очиститись та душевно відпочити від щоденної суєти.