Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Символіка Донецька

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Символіка та історія обласних центрів - Донецька область

Першим гербом міста Донецька можна вважати герб Юзівки. Деякі елементи, використані у сучасній символіці міста, були взяті саме з нього.

Сучасний герб та прапор міста Донецьк були затверджені 27 вересня 2004 року. Щит герба складався з двох частин: синьої та чорної. На щиті зображена рука, яка тримає гірничий молоток. У верхньому правому куті розміщена золота п’ятикутна зірка.

Великий міський герб мав обрамлення. З одного боку його підтримував шахтар на фоні золотої лаврової гілки, з іншого – воїн на фоні дубової гілки. Фігури були срібного кольору. Чорно-синя стрічка обвивала композицію. На золотій короні містивсь напис „1869” – рік заснування міста. Знизу – перехрещені золоті гілки троянди, перев’язані червоною стрічкою з назвою міста Донецьк.

Прапор Донецька мав вигляд прямокутного полотнища лазурово-чорного кольору. В центрі прапора – міський герб. Крім офіційного прапора, можна зустріти й інший його варіант, де полотнище прапора є білим і на ньому розміщено герб.

Щодо символіки образів, використаних на гербі міста, можемо говорити, що рука з високо піднятим молотом є втіленням індустріального центру держави. Блакитний колір верхнього поля герба – велич та краса архітектури та природи міста. Чорний колір нижнього поля свідчить про багатство землі корисними копалинами, а також інтенсивний видобуток кам’яного вугілля. Золота зірка – могутність, справедливість, віра у світле майбутнє.