Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Символіка Житомира

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Символіка та історія обласних центрів - Житомирська область

     22 січня 1796 року затверджений герб Житомира радянського періоду. Іспанський щит розділений навпіл. Верхня його частина - Новоград-Волинський герб, а в нижній зображено відчинені ворота. Дуже давно такий герб був присвоєний Житомиру литовськими князями.
     В 1863 році був розроблений новий проект герба. Його автором був Б. Кене. У лазуровому полі іспанського щита – брама з відчиненими дверима і трьома вежами. У верхній частині відображений герб Волинської імперії. Обрамленням для щита герба служать два золоті колоски, які обмотані стрічкою. Такий проект герба був дуже схожий на проект Рівненського герба 1857 р., та обидва проекти так і не були затвердженими.
    Сучасний герб Житомира був прийнятий уже в незалежній Україні – 11 жовтня 1991 року. В лазуровому полі варязького щита зображена срібна брама міста. Брама має три башти, середня з яких більша за дві інші. Над золотим картушем, всередині якого розміщена брама, золотий напис „ЖИТОМИР”.
     Важливим символом міста, як і герб, є його прапор. Житомирський прапор було затверджено 5 вересня 2007 року. Полотнище прапора має прямокутну форму, співвідношення його сторін 2:3. Дві білі смуги ділять прапор на чотири частини жовтого та синього кольору. На місці перетину білих ліній – герб міста Житомир.