Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Символіка Вінниці

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Символіка та історія обласних центрів - Вінницька бласть

      Свій перший герб місто Вінниця отримало разом з магдебурзьким правом. Головними його символами були дві схрещені шаблі, що символізували прикордонне розміщення держави, та гачки у формі хреста. Останнє зображення протягом 300 років прикрашало міські печатки.
     22 січня 1796 року Вінниця одержала новий герб. У верхній частині цього герба знаходився двоголовий орел, що був ознакою Брацлавського намісництва. Внизу – перший герб Вінниці.
     15 березня 1860 р. Б.Кене розробив новий проект герба. Основу для нього він взяв з найстарішого герба, тобто золоту вуду на два гачки і схрещені шаблі. У верхній частині Кене помістив герб Подільської губернії. Традиційно, герб вінчала срібна міська корона, обрамленням слугували два колоски, оповиті Олександрівською стрічкою. Такий варіант герба затвердження не отримав.
     Перед тим, як затвердити герб міста, влаштовувалися конкурси. На конкурсі кожен бажаючий міг показати своє бачення майбутнього герба, подавши свій проект. Потім починалося широке обговорення проектів, після чого виносилося рішення про затвердження герба.
      Радянський варіант герба, затверджений 21 лютого 1969 року, практично докорінно змінився. Зовсім нічого не залишилося від попередніх гербів. Нічого, що могло б нагадувати про походження та приналежність давнього міста. Червоний щит по діагоналі розділяє блакитна стрічка – символ річки Південний Буг. У верхній частині пів шестерня та колосок утворюють фігуру, що була символом промисловості і сільського господарства. Таке зображення було типовим для багатьох міських гербів, і це аж ніяк не сприяло унікальності саме цього герба. В нижній частині – зображення давньої міської башти.
    Автори сучасного вінницького герба зважили на історію міста і зараз на щиті герба ми знову можемо бачити найперші міські символи. Щит увінчаний срібною міською короною і обрамований декоративним картушем. Таке зображення герба Вінницька міська рада затвердила16 травня 1993 р.
      На великому гербі щит тримають литовський воїн та козак.
     Тоді ж було затверджено прапор Вінниці. Співвідношення його сторін – 1:1. Полотнище прапора червоного кольору. На ньому розміщено герб Вінниці. З трьох сторін прапор має лиштву з білих трикутників.