Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Символіка Чернівців

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Символіка та історія обласних центрів - Чернівецька область

     1784 р. Чернівці отримали свій перший герб. На щиті герба була срібна міська брама, у відчинених її воротах – орел. Цього ж року було виготовлено і першу міську печатку з написом "Чернівці місто. Печатка, 1784". Над відчиненими воротами в два ряди муровані камені. У воротах стояв двоголовий орел. Під ворітьми навхрест лягли дві лаврові гілки.
    18 червня 1908 року Франц Йосиф надав Чернівцям право на новий герб. Зважаючи на прохання магістрату міста залишити герб таким як був до цього, герб практично не зазнав змін. Той самий цісарський двоголовий орел тримав у одній лапі меч, а в другій – державу. Груди орла прикрашав червоний щит, оповитий ланцюгом ордена Золотого Руна. Під відчиненими воротами – дві гілки лавру.
     Немає свідчень про те, чому саме ці символи були використані. Можливо, вони використовувалися тут ще з Часів Червоної Русі.
     З приходом до Чернівців румунської влади, виникла потреба реорганізації герба. В червоному щиті була срібна брама, всередині якої – герб Молдови. Над вежею було зображення золотої троянди.
    Радянська влада докорінно змінила вигляд чернівецького герба. Поле щита стало синім. На ньому червона брама з зображенням традиційного золотого серпа та молота. У воротах брами виднілися гори. На двох срібних хвилястих лініях, зображених внизу щита, розміщено зелений буковий листок.
    Сьогодні міський герб Чернівців нагадує перший герб. Замість двоголового орла у відчиненій брамі знаходиться тризуб, а лаврові гілки перев’язані синьо-жовтою стрічкою. Обрамований щит герба декоративним золотим картушем та увінчаний срібною міською короною.