Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Свято-Троїцький чоловічий монастир

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Визначні місця області - Рівенська область

Свято-Троїцький чоловічий монастир
 
Свято – Троїцький монастир знаходиться с. Межиріч, Рівненської області. Згідно документальних джерел, монастир було засновано у ХІІІ ст.. монахами Києво-Печерської Лаври.

У XV ст.. Василь Острозький зводить тут фортецю, а його син будує дерев’яний Троїцький храм, який невдовзі, через невідомі причини, згорає. В середині XV ст. починається будівництво кам’яної Свято- Троїцької церкви, в стилі давньоруських традицій, де вдало поєднані риси готики та ренесансу. Свято – Троїцький храм є копією Богоявленського храму, що знаходиться в м. Острог.
 
                                                                                
 
В першій половині XVII ст. Януш Острозький приймає католицьку віру. В зв’язку з цим він віддає монастир ордену Францисканців. Саме в цей час починається перебудова замку та храму на францисканський монастир. В результаті перебудови, монастир став схожим на замок.

До сьогоднішнього дня, тут збереглись будівлі Троїцького монастиря-фортеці (XV-XVIII ст.), Троїцька церква (XV), стіни, башти та велика піч.

Незважаючи на неодноразові напади козаків, Свято – Троїцький храм залишився неушкодженим. Головною святинею церкви є Чудотворний образ Божої Матері, який був родовою іконою родини князів Острозьких. Острозькі вірили, що саме завдяки цьому образу вони перемагали в своїх походах.
 
                                                                                  
 
Колись, на території монастиря був палац, а біля нього знаходилась величезна піч, де варили смолу, яку виливали на голову нападників. До сьогоднішнього дня, збереглась тільки піч, а палац було повністю зруйновано. До того ж, піч збережена практично в первісному вигляді.
Існують перекази, що у фортеці був підземний хід, який вів до оборонних укріплень та Острозького замку.

У 1991 році Свято – Троїцький монастир відновив свою діяльність. Сьогодні, тут проживає понад 20 ченців.

Цю чудову святиню вважають найкрасивішим оборонним монастирем України.