Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Символіка Києва

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Символіка та історія обласних центрів - Київська область

     Київ був столицею могутньої держави - Київської Русі. Місто не могло існувати без символів. Зображення цих давніх символів не збереглося. У символіці міста було присутнє зображення Архангела Михаїла – покровителя воїнів. Образ Михаїла, напевно, трансформувалося під впливом християнства з давнього образу бога-воїна. З 1471 р. саме таке зображення присутнє в символіці Києва.
      З присвоєнням місту Магдебурзького права, з’явився також новий герб Києва. З 1494 р. на міських печатках було зображення руки з арбалетом. Це символізувало основний вид зброї, яким з прадавніх давен користувалися кияни, захищаючи місто від ворогів.
      Однак з XVІ ст. символ Архангела Михаїла стає офіційним символом Київського воєводства.
      4 червня 1782 р. на київському гербі з’явилося знову зображення ангела в срібному одязі з мечем. Пізніше Микола І дав розпорядження над гербами міст зображувати імперську корону.
     Б.Кене у 1864 р. розробив проект нового герба. Архангел Михаїл зображений в білому одязі на блакитному тлі. Щит увінчаний шапкою Мономаха. Обрамленням служать два золоті колоски, оповиті Олександрівською стрічкою. Згодом її було замінено на Володимирську - чорно-червоно-чорну.
      Г.Нарбутом розробив новий проект герба. Автор намагався поєднати два давні символи Києва - образ Архангела Михаїла та зображення куші - в одному гербі. На знак символу столиці держави на гербі був золотий тризуб.
     В радянські часи герб міста докорінно змінився і, як завжди, не в кращу сторону. Зникло давнє зображення Архангела Михаїла. 22 серпня 1969 року прийнятий київський герб, на якому з’явився новий символ міста – гілка каштану та срібний лук. Традиційно для цієї епохи герб містив напис „Київ”. Вверху золотого картуша зображення герба спотворював традиційний серп та молот, а внизу – золота зірка.
      В травні 1995 р. Київська міська рада затвердила сучасні герб та прапор Києва. Міським символам було повернено історичне зображення Архангела Михаїла