Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Палац Потоцьких

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Визначні місця області - Вінницька бласть

Палац Потоцьких

Палац Потоцьких – чудова архітектурна пам’ятка в Тульчині. Палац вважають кращим зразком класицизму в Україні. Палац був побудований у 1782 році у класичному стилі, за проектом французького архітектора, на замовлення найзаможнішого польського магната Станіслава Потоцького. Станіслав проживав тут разом із своєю дружиною Юзефою.

                                                


В ті часи палац був дуже розкішним. Чудовий інтер’єр був розроблений голландським дизайнером, а на стінах висіли картини найвідоміших художників. В палаці знаходилась дуже велика бібліотека, кабінет нумізматики, друкарня та картинна галерея.


Палац оточував великий двір, де був чудовий сад з фонтанами, ставками та мармуровими статуями.
В палаці відбувались зустрічі знатних та заможних осіб. Тут також проводились бали, які не поступались кращим європейським балам.


З 1984 року в палаці засновано Тульчинське училище культури. У 2008 році ту проводився фестиваль народної творчості, образотворчого та гончарного мистецтв.

                                                               
 

Всі знають, що в Києві були засновані перші підземні перевезення, але це не так. Першо-засновником підземних перевезень є Тульчин. Саме в підземеллях палацу Потоцьких був хід, який з’єднував палац та домініканський монастир, який знаходиться в центрі Тульчина. Хід був настільки широким, що Потоцький їздив до монастиря на трійці.


Існує легенда, що, колись, в підземеллях палацу проживали ченці-алхіміки, які робили золото. Це були перекази місцевих жителів, які, таким чином, пояснювали джерело доходів польського магната.


На сьогоднішній день, палац частково реставрований. На превеликий жаль, тут не збереглися чудові інтер’єри, бібліотека та колекція нумізматики. Але, не зважаючи на це, сам палац вражає своєю величчю та красою.