Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Палац, Муровані Курилівці

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Визначні місця області - Вінницька бласть

Палац, Муровані Курилівці
 
Муровані Курилівці- містечко, що знаходиться у Вінницькій області. Колись першим поселенцем в містечку був козак Чурило, тому містечко й назвали Чурилівці, а згодом перейменували на Кирилівці. А з появою тут першого кам’яного замку у ХVІ ст.. містечко було названо Муровані Курилівці.


Протягом багатьох років містечко перебувало у власності різних багачів, аж на початку ХІХ ст.. Катерина ІІ передає маєток у власність Станіславу Комару, який у 1805 році споруджує, на місці старого замку, палац. Станіслав наказав побудувати палац в стилі Луврського замку. Палац споруджували на рельєфній місцевості і, тому, з головного фасаду була двоповерхова, а з боку парку- триповерхова будівля.

                                                                                

В 60-х роках ХХ ст.. тут проводився ремонт і палац трохи перебудували, змінивши вестибуль, розміри та рівні вікон на другому поверсі.


З 1917 році в палаці заходилась військова прикордонна частина, а з 1939 року на його території розташовується дитячий інтернат.


Привертає увагу також цікава будівля на території маєтку: «арсенал» - колишня стайня, яка дуже цікаво побудована. Тут колись знаходився арсенал. Цікавим є також будівля, що розташована біля арсеналу – «флігель». «Флігель» - двоповерхова будівля побудована буквою «Г», в стилі неоготики.


На території палацу розташований красивий парк, заснований у XVIII ст.. У 1814 році, за допомогою ірландця Д. Маклера, парк був перепланований. Він переплановував парк з урахуванням природного ландшафту, скель та пагорбистої місцевості. Дуже красивим є озеро, в якому відображається палац.

                                                                                 

Недалеко від палацу знаходиться кам’яний трьох арковий міст, який проходить через річку і датується 1805 р.

Муровану Кирилівці відомі своєю мінеральною водою «Регіна», яка на початку ХХ ст.. була відома в Західній Європі. «Реґіна» за своїм складом подібна до Трускавецької.

З цією водою пов’язана легенда: одного разу в Муровані Кирилівці приїхав поміщик Собанський разом із своєю донькою на відпочинок. Дівчина була дуже хворою, і коли її побачив молодий пастух і дізнався про її хворобу, то пообіцяв її вилікувати. Реґіна милась тільки цією водою та їла їжу приготовано теж на цій же вод, і через два місяці дівчині стало краще, а згодом Реґіна повністю ви здоровіла. Тому воду й назвали в честь дівчини «Регіна». Дізнавшись про те, що саме ця вода зцілила дочку поміщика, Собанський наказує збудувати невеличкий будиночок біля джерела. З того часу воду з джерела почали розливати у цистерни і відправляти в країни Західної Європи.