Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Троїцький собор

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Визначні місця області - Дніпропетровська область

Троїцький собор
 
Троїцький собор знаходиться у м. Новомосковськ. Собор відноситься до пам’яток архітектури національного значення. Троїцький собор збудований з дерева, на кам’яному фундаменті. Унікальність собору полягає в тому, що при його зведенні не було використано єдиного цвяха. Дерев’яний дев’ятикамерний та дев’ятибаневий собор є єдиним в цілій Україні.
 
                                                                                

Троїцький собор було побудовано у 1778 році. Існують перекази, що майстер, який будував собор, спочатку представив замовникам модель майбутнього храму, який сплів з лози. Ця модель зберігалась до 1812 року, а згодом розсипалась.

У 1888 році собор перебудували, замінивши прогнилі бруси на нові. В результаті перебудови первісний вигляд собору дещо змінився: змінилась форма куполів і арок, вертикальну шалівку змінили на горизонтальну.

В радянські часи тут розташовувалась експозиція декоративно-прикладного мистецтва Художнього музею.

На сьогоднішній день собор передано парафії.
                                                          
 
На території собору знаходиться також дзвіниця, яка була побудована на початку ХІХ ст.. Дзвіниця представляє собою дерев’яну триярусну з чотиригранними і восьмигранними ярусами будівлю. Площа ярусів змінюється від нижнього до верхнього. Вона побудована таким чином, що стилістично не пов’язана з собором.