Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Монастир Кармелітів Босих

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Визначні місця області - Житомирська область

Монастир Кармелітів Босих
 
Монастир Кармелітів Босих - католицький монастир, який знаходиться в м. Бердичів. Заснував монастир Януш Тишкевич. Він був старостою київського краю та воєводою. Перебуваючи в татарському полоні, він дав обітницю, що коли його звільнять, він побудує монастир. Звільнившись з полону, Януш виконує свою обітницю і засновує монастир Кармелітів Босих та костел, на місці свого замку та своєї земельної ділянки. Крім цього, він віддав село Скраглівка та зобов’язувався щорічно сплачувати 1800 злотих на утримання монастиря та його ченців.

Монастир було відкрито у 1642 році. На його будівництво було затрачено вісім років. З нагоди відкриття монастиря Януш Тишкевич подарував для обителі родинну ікону Пресвятої Діви Марії.
 
                                                                        
 
Через 6 років, в результаті революції, кармеліти покидають монастир і переїжджають до Львова, взявши із собою ікону Божої Матері.

У 1663 році монахи повернулись до напівзруйнованого монастиря, який невдовзі відбудували. Після відбудови монастиря ченці були змушені покинути його, в результаті тиску Януша Тишкевича. І лише через 33 роки монахам віддали монастир і відшкодували завдані збитки. Ченці вдруге відбудували монастир та повернули чудодійний образ Божої Матері, який 73 перебував у монастирі сестер кармеліток босих.

У XVIII – XIX ст. монастир був не тільки центром релігійного життя, а й культурним центром. При монастирі знаходилась друкарня та школа, які зробили значний внесок у процес поширення освіти.

В середині ХІХ ст.. царський уряд закрив монастир. Монастир використовували урядовці для своїх потреб. Протягом цього періоду монастирем опікувались настоятелі різних конфесій, і лише у 1918 році монастир знову перейшов у власність кармелітів. Після смерті останнього кармеліта російська влада, у 1926 році, забрала монастир у державну власність. Тут було засновано музей та атеїстичний кінотеатр.

У 1941 році монастир сильно постраждав від пожежі. В результаті пожежі знищилась і чудодійна ікона. У 1991 році польська художниця написала достовірну копію чудодійної ікони Божої Матері, за наказом отця-провінціала Ордену Кармелітів Босих.

З середини ХХ ст.. монастир знаходився під владою держави. За час господарювання держави, в монастирі було відбудовано костел, келії, де знаходились музична та художня школи, а також оновлено дахову покрівлю храму. Школи, до сьогоднішнього дня, використовуються в педагогічних та навчальних цілях.

У 1992 році монастир перейшов у власність католицької громади, яка згодом провела значні реставраційні роботи всіх будівель монастиря. Через 6 років тут було засновано Санктуарій Божої Матері Бердичівської, яку освятив і коронував Папа Римський Іоанн Павло ІІ.