Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Кам'янець-Подільська фортеця

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Визначні місця області - Хмельницька область

Кам'янець-Подільська фортеця
 
Кам’янець — Подільська фортеця є символом та своєрідною візиткою міста Камянець-Подільськ, що знаходиться в Хмельницькій області.

Могутня твердиня, яка була заснована наприкінці ХІІ ст., складається з двох частин: Старої фортеці та Нової фортеці.

Фортецю вважають однією із найнеприступніших оборонних споруд України, адже вона побудована на високому березі річки Смотрич. За неприступністю фортифікаційної системи, фортеця не має аналогів в цілій Європі.

За всю історію свого існування, фортеця неодноразово змінювала власників. Тут господарювали литовські князі, польська шляхта, і навіть турецькі загарбники. А на початку ХІХ ст.. в приміщенні фортеці знаходилась в’язниця.
 
                                                    
 
Фортецю декілька раз перебудовували та укріплювали, в результаті чого вона ставала ще більш неприступною.

Твердиня була важливою фортифікаційною спорудою, яка відігравала значну роль в обороні міста, але незважаючи на це, вона все ж таки двічі зазнала поразки: наприкінці XIV ст.. була захоплена литовцями, а у 1672 році – турецькими військами.

В середині ХХ ст.. замок та деякі споруди Старого міста були оголошені республіканським історико-культурним заповідником.

Фортеця вражає своєю величчю. Відвідувачі замку мають можливість оглянути експозиції, які знаходяться у вежах та казематах. Досить відомою є Папська вежа , адже саме тут був тричі ув’язнений та покараний Устим Кармелюк.

Велику цікавість викликає колодязь, глибина якого сягає 50 метрів. Колись, щоб дістати з нього воду, потрібно було помістити людину в спеціальне колесо, яке починало крутитись під час її ходьби, і в результаті цього добувалась вода.

Замок має статус Державного історико-культурного заповідника.

Сьогодні, Кам’янець-Подільський відвідують не тільки жителі України, а й іноземці.