Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Монастир Бернардинців

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Визначні місця області - Хмельницька область

Монастир Бернардинців
 
Монастир бернардинців знаходиться в місті Ізяслав, Хмельницької області. Монастир разом із костелом святого Архангела Михаїла було споруджено на початку XVII ст., на замовлення князя Януша - Івана ІV Заславського.

Монастир будувався не тільки з релігійною, а й з оборонною ціллю. Монастир являв собою комплекс, до якого входили: вежа з брамою, келії, костел та стіни, заввишки 6 метрів.
 
                                                          
 
Головною святинею монастиря була Чудотворна ікона Божої Матері, яку родина князів Заславських вважала своєю сімейною святинею.

В середині XVII ст. монастир було зруйновано військами Б. Хмельницького. Через 9 років князь П. Сангушко відбудовує монастирський комплекс в стилі бароко.

В монастирі функціонувала величезна бібліотека стародавніх хронік та літописів. Але, до наших часів, на жаль, фонди бібліотеки не збереглись.

 До 1917 році в приміщенні монастиря знаходився притулок для пристарілих ксьондзів, а згодом вежі монастиря розібрали і створили тут в’язницю суворого режиму, яка знаходиться тут до сьогоднішнього дня.