Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Густинський Свято-Троїцький монастир

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Визначні місця області - Чернігівська область

Густинський Свято-Троїцький монастир
 
Монастир знаходиться в с. Густиня, Чернігівської області. Свято-Троїцький монастир було засновано на початку XVII ст.. монахом Іосаафом, який був вихідцем із Києво-Печерської Лаври. За допомогою пожертвуванням місцевих жителів монах споруджує тут дерев’яну церкву. Так як, Іоасааф був уже старим, і не міг вести будівельні роботи, то для будівництва монастиря був запрошений Ісаія Кониський. Ісаія збудував декілька будинків та церкву на честь Успенія Божої Матері.
 
                                                 
 
Згодом, монастир двічі страждав від пожежі, в результаті яких практично всі будівлі монастиря були знищені. Але, пізніше монастирські будівлі відбудували.

У 1641 році тут була побудована церква Святої Живоначальної Троїці. У 70-х роках XVII ст. в монастирі знову виникає пожежа, яка завдала сильної шкоди монастирському комплексу. Згодом, монастирський комплекс знову відбудовується.

У 1674 році тут будується Троїцька церква на кошти гетьмана Івана Самойловича.

До кінця XVІІІ ст.. монастир був найбагатшим монастирем того часу, адже різні люди робили внески у монастир, а пани та гетьмани наділяли монастир селищами, хуторами та селами.
 
                                                             
 
За всю історію свого існування монастир тричі закривали. В приміщенні монастиря знаходилася дитяча комуна для безпритульників, а пізніше – психоневрологічний диспансер. Діяльність цих закладів привела монастир в запустіння та занедбаний стан.

На початку ХХ ст.. монастир було відроджено, і в цей же час розпочато його реставрацію. Сьогодні, тут знаходиться жіночий монастир.