Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Дендрологічний парк «Софіївка»

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Визначні місця області - Черкаська область

Дендрологічний парк «Софіївка»
 
Чудова перлина України – Дендрологічний парк «Софіївка» знаходиться в місті Умань, Черкаської області. Парк було засновано наприкінці XVIII ст. Станіславом Потоцьким, який присвятий цей парк своїй дружині, гречанці Софії.
                                                                 
 
Розкішний парк, площею 170 га, до сьогоднішнього дня викликає величезне захоплення та подив у туристів.

Автором та керівником будівництва було призначено польського військового інженера, а всі роботи проводили місцеві народні майстри. В парку було викопано ставки, підземну річку, створено водоспади, прокладено алеї, насаджено місцеві та екзотичні дерева, які були завезені з різних країн світу. Італійські та французькі скульптори прикрасили парк мармуровими статуями грецьких богів та богинь, філософів та поетів. Станіслав хотів, щоб створений парк нагадував Софії про її рідну Батьківщину.
 
                                                             
 
Починаючи з середини ХІХ ст.. парк переходить у власність Київської казенної палати, згодом до Управління військових поселень, а ще пізніше до Головного училища садівництва Росії. Під час перебування парку в руках останніх двох господарів, в парку проводились ремонтні та реставраційні роботи, і було збагачено колекцію рідкісних екзотичних рослин.

В середині ХХ ст.. парк оголошують державним заповідником, а з 1991 року йому надали статус науково-дослідної установи НАН України.
 
 
                                                             
 
Сьогодні, цей мальовничий куточок Черкащини запрошує туристів оглянути його неповторну красу та загадкову романтичність, якою безумовно вражені всі відвідувачі парку.