Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

«Галицький замок»

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Визначні місця області - Івано-Франківська область

«Галицький замок»

 

Галицький замок знаходиться в м. Галич. Споруда має статус пам’ятки архітектури національного значення.


Замок було споруджено в XIV ст. на місці старого дерев’яного замку, який був знищений. До сьогоднішнього дня, нікому невідомо, хто побудував дерев’яний замок. Одні джерела стверджують, що це був Казимир Великий, а згідно інших джерел, замок належав волинському воєводі Любарту.

 

                                                                      

Відбудований у XIV ст. замок був одним із найбільших на Галицькій землі. Замок неодноразово витримував облоги різних військ і, лише, у середині ХVІІ ст. замок піддався військам Б. Хмельницького.

Згодом А. Потоцький перебудовує замок, за допомогою італійського інженера. На перебудову замку галицький староста затратив 42 000 злотих. Замок набув трикутної форми, площею 1,7 га. Тут знаходилась каплиця Св. Катерини.


Через невеликий проміжок часу замок знову потребував відбудови, адже був захоплений турецькими військами, які пограбували його та завдали значних руйнувань.


Замок був вдруге відбудований, але, на жаль, втратив своє оборонне значення, так як було побудоване місто-фортеця Станіславів.


В середині XVIII ст. частину замку розібрали. В той час будувалось місто біля пристані, де й було використано матеріал із стін замку. З того часу, замок залишався руїною, до якого нікому не було діла. Але, на початку ХХІ ст. на руїни замку звернула увагу державна влада і розпочала його реставрацію, яка триває і до сьогоднішнього дня.


На сьогоднішній день, Галицький замок охороняється державою.