Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Будинок із химерами

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Визначні місця області - Київська область

Будинок з химерами
 
Будинок з химерами був побудований на початку ХХ ст.. і є головною архітектурною будівлею міста Києва. Будівля побудована в стилі модерн, за проектом архітектора Владислава Городецького. Будинок є досить унікальним та цікавим, адже він побудований над крутим урвищем та прикрашений скульптурами на міфологічні та мисливські сюжети.

Будівництво будинку тривало 2 роки. Деякий час сам архітектор проживав в ньому, але згодом будинок був перетворений на лікарню.
 
На сьогоднішній день, в будинку розташовується Мала резиденція прийомів Президента України.
 
                                                                           

Будинок з химерами обвитий великою кількістю легенд. Існують перекази, що дочка архітектора втопилась у Дніпрі. Батько настільки переживав смерть дочки, що вирішив побудувати будинок в її честь . А скульптури, якими прикрашений будинок, відображають підводне царство.

Згідно іншої легенди, архітектор побудував будинок, бо заклав парі зі своїм товаришем, що зможе побудувати будинок над крутим урвищем.

Будинок був першою спорудою в місті, яка будувалась з цементу. Так як, використовувався цемент промисловця Ріхтера, то, можливо, і сам Ріхтер замовив будівництво цього будинку, щоб зробити собі хорошу рекламу.

Згідно інших переказів, архітектор сильно захоплювався полювання і йому постійно снились сни про мешканців африканської саванни. Саме ці сни архітектор і втілив в архітектуру будинку.

Отже, ніхто насправді не знає для кого чи для чого був побудований цей будинок і що означають ті чудові скульптури, що зображені на ньому. Але яка б не була його історія, будинок з химерами є прекрасним та неповторним витвором мистецтва.