Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Музей народної архітектури і побуту

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Визначні місця області - Київська область

Музей народної архітектури і побуту

Музей народної архітектури і побуту населення знаходиться в м. Переяслав-Хмельницький. Музей було засновано у 1964 році. Це був перший музей у колишньому Радянському Союзі, де були представлені архітектурні та побутові пам’ятки наших пращурів. Площа музею становить 30 гектарів.

Музей народної архітектури і побуту населення відтворює період життя людей з ХІІ по ХХ ст.. Тут можна побачити домівки різних верств населення: від бідного до багатого. В музеї представлено також  побут пасічника, столяра, ткача, гончара та чинбаря. Таким чином, музей повністю відтворює життя та побут українського села.
 
                                                                   
 
Найцікавішими та дуже цінними є Добраничівська стоянка пізнього неоліту, комплекс Трипільської культури (ІІІ-ІІ тис. до н.е.), житло Черняхівської культури ІІ-V ст. та житло бідняків Київської Русі.

На території музею знаходить мисливська дача князя Горчакова. Це двоповерхова будівля з 8 кімнатами, які знайомлять відвідувачів з побутом цієї сім’ї.

В музеї знаходиться 6 дерев’яних церков XVII-XVIII ст.. В трьох із 6 церков розташовані музей рушника, музей космосу та музей історії православної церкви.

Серед експонатів цікавими є гончарна піч Київської Русі, яка датується Х ст., залишки металургійного виробництва періоду І-ІІ ст. н.е., водяний млин, олійниця, сушарня, колекція вітряків та перший паровик, який був завезений на Україну.

На території музею знаходиться також бойове укріплення козаків.

Музей народної архітектури і побуту населення є унікальним та важливим культурним закладом, адже, за допомогою експонатів, які відтворюють життя та побут населення в різні періоди, ми можемо побачити історію нашої країни, оцінити культурну спадщину наших пращурів та духовність українського народу.