Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Фортеця Святої Єлизавети

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Визначні місця області - Кіровоградська область

Фортеця Святої Єлизавети
 
Фортеця Святої Єлизавети знаходиться в м. Кіровоград. Фортеця була призначена для захисту півдня України від нападу кримськотатарських військ. Будівництво фортеці розпочалось в середині XVIII ст. і тривало 3 роки.

Збудована фортеця мала вигляд замкнутого багатокутника. В цей же час тут було побудовано будинки для офіцерів, казарми для солдатів, церква, кузня та приміщення господарського призначення. Площа фортеці складала 57 гектарів.
 
                                                             
 
В’їзд у фортецю був із трьох сторін: через Троїцькі, Всесвятські та Воздвиженські ворота. Головною міцністю фортеці були бастіони та равеліни. Бастіони були названі в честь святих: Петра, Олексія, Андрія Первозванного, Олександра Невського, Архістратига Михаїла та Катерини. Всі 6 равелінів також були названі в честь святих покровителів: Анни, Наталії , Іоанна, Пресвятих Печерських, Миколая та Феодора.

Фортеця Святої Єлизавети лише один раз була свідком воєнних дій. У 1769 році турецько-татарські війська оточили фортецю. Але завдяки кінному загону князя І.В.Багріона, турецько-татарське військо зазнало поразки. З того часу, не було жодних нападів татарських військ на Україну.
 
                                                                    
 
Наприкінці XVIII ст.. фортеця була роззброєна, а у 1805 році повністю ліквідована.

На території фортеці збереглися дві гармати та деякі споруди, які датуються XVIII ст.. Сьогодні, тут знаходиться міська лікарня та створено меморіал Вічного вогню.

Споруда відноситься до унікальних фортифікаційних пам’яток ХVІІІ ст..