Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Золочівський замок

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Визначні місця області - Львівська область

Золочівський замок
 
Золочівський замок знаходиться у м.Золочів, Львівської області. Замок відноситься до пам’яток архітектури національного значення та є єдиною спорудою оборонної архітектури в Європі, яка збереглась практично в первісному вигляді.

У 1634 році було побудовано оборонну фортецю на замовлення Якуба Собеського, за проектом італійського архітектора. Замок був зведений на місці старого дерев’яного.
 
                                                      
 
Замок неодноразово був свідком нападу ординців та татарів.

В першій половині XVIII ст. власником замку стає Сандомирський воєвода Тарла. Через деякий час він переходить у власність родини Радзивіллів, які довели замок до занепаду.

На початку ХІХ ст. замок купив граф Л. Комарницький. Він провів тут реставраційні роботи, а його син зібрав колекцію рідкісних рослин та квітів.

Починаючи з 1834 року в приміщенні замку знаходились казарми, лікарня та в'язниця.

З 1955 року тут функціонувало ПТУ. Через 30 років Золочівський замок передали до Львівської галереї мистецтв.

На території знаходиться два палаци: Великий та Китайський. Площа замку становить понад 1000 м?. Китайський палац є головною та унікальною прикрасою палацового комплексу, адже в ньому поєднані Східна та Західна культура, які є повністю протилежними. Таких палаців, як китайський є тільки 3 в Європі.

Сьогодні, в Золочівському замку створено музей-заповідник, як відділення Львівської картинної галереї.

На сьогоднішній день, в замку проводяться реставраційні роботи. Деякі приміщення вже відремонтовані. Тут проводяться виставки, симпозіуми та різні творчі зустрічі.

Туристи мають можливість оглянути не тільки красу палаців, а й відвідати виставку творів мистецтва східних культур, яка експонується в залі Китайського палацу.