Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Підгорецький замок

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Визначні місця області - Львівська область

Підгорецький замок
 
Найвизначніша пам’ятка історії та архітектури України – Підгорецький замок – знаходиться в с. Підгірці, Львівської області. Замок входить до Золотої підкови Львівщини.

Підгорецький замок було побудовано у 1640 році, в стилі бароко в поєднанні елементів пізнього ренесансу. Будівництво замку замовив Станіслав Конецпольський.
 
                                                                           
 
В середині XVII ст.. в ході визвольної боротьби, замок зазнав значних руйнувань. В результаті цього, в замку проводяться ремонтні роботи.
 
Згодом замок переходить у власність Яна ІІІ Собеського, який проводить тут, у 1680 році, чергові реставраційні роботи. Через 8 років споруда знову зазнає значних руйнувань.

У 1720 році Саніслав Жевуський купує замок. Згодом, його син Вацлав проводить тут значну реконструкцію. Він добудовує приміщення, в результаті чого палац стає триповерховим. Вацлав зробив досить великий внесок для замку: зібрав велику колекцію цінних картин та старовинної зброї, перевіз найцінніші речі з Олеського замку, створив друкарню та театр.

Після смерті Вацлава замок купує його син Северин. В часи його господарювання замок починає занепадати.

У 1833 році Леон Жевуський починає приводити палац до ладу. Але так як він не мав дітей, то передав замок Євстахію Сангушку, але при умові якщо він відреставрує будівлю. Євстахій виконує свою обіцянку, і з 1867 по 1903 роки він проводить в замку капітальну реставрацію.
 
В приміщенні палацу діяв музей князів Сангушко.

У 1940 році палац переходить у власність Львівського історичного музею.
 
В роки Другої Світової війни замок зазнав значних руйнувань і, згодом, його було закрито.

В середині ХХ ст.. тут засновують туберкульозний санаторій. Через 6 років в замку виникає пожежа, наслідки якої, привели до вимушеної реставрації. Після ремонту санаторій продовжує функціонувати в цьому ж приміщенні.

Наприкінці ХХ ст. палац передано Львівській галереї мистецтв. У фонді галереї зберігається значна частина речей замку, які планують розмістити у відновленому замку.

Підгорецький замок є дуже відомим, адже саме тут було знято фільм "Д'Артаньян і три мушкетери".

Розкішний палац доповнює чудовий парк, який відноситься до пам'яток садово-паркового мистецтва державного значення. Парк побудований в італійському стилі і є єдиним в Україні.