Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Палац Дюльбер

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Визначні місця області - АР Крим

Палац Дюльбер
 
Палац «Дюльбер» є одним із шедеврів архітектури та зразків східної культури. В перекладі, палац означає «Прекрасний».

Палац був побудований у 1897 році на замовлення великого князя Романова, архітектором М.Красновим. Князь любив багато подорожувати і в результаті своїх подорожей по Єгипту, країнах Середземномор’я та Сирії він сам створив ескізи для свого палацу. Палац виконаний у східному стилі.
 
                                                                 
 
Під час Великої Вітчизняної війни палац був місцем переховування сім’ї Романових. В цей час палац сильно постраждав. З 1946 по 1949 рр. «Дюльбер» було відновлено за допомогою румунських та німецьких полонених.

В радянські часи в палаці була одна з перших здравниць для робітників політбюро та колишніх каторжан. У 1938 р. тут було побудовано другий корпус здравниці, а на вході був надпис із Конституції Сталіна: «Громадяни СРСР мають право на відпочинок». Через 39 років на узбережжі моря було споруджено третій 10-ти поверховий корпус. У 1982 р. здравниця отримала високу урядову нагороду за успішну діяльність в лікувально-оздоровчій діяльності.

На сьогоднішній день, тут знаходиться три здравниці: «Дюльбер», «Морський прибій» і дачне відділення «Місхор». У 2003 році санаторно-курортний заклад став лауреатом рейтингу «100 кращих підприємств України» в номінації санаторно –курортні послуги.