Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Генуезька фортеця, Судак

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Визначні місця області - АР Крим

 
Генуезька фортеця
 
Генуезька фортеця, що знаходиться в місті Судак, є єдиним генуезьким містечком в Криму і середньовічним пам’ятником, який має світове значення.

Фортеця була побудована наприкінці ХІV ст. Саме в той час, коли на території Криму поселились пізанці, генуезькі та венеціанці. Тут вони вели торгівлю з середньоазіатськими, російськими та половецькими купцями. З часом генуезьці захопили узбережжя від Керчі до Севастополя. Феодосія стала столицею кримської колонії, а Судак став військовою базою. Тому, саме тут було вирішено звести фортецю.
 
                                                      
 
Генуезька фортеця, площею 29,5 гектара, побудована на конусоподібній горі. Фортеця зведена в два яруси: нижній ярус із стіною заввишки 6-8 метрів і товщиною 1,5-2 метри, верхній ярус представлений Консульським замком і вежами, які з’єднані стіною.

Між ярусами були вулиці й будинки мирних міських жителів. Місто практично постійно перебувало у військовому стані. Консул фортеці був позбавлений права провести хоча б одну ніч поза межами міста. Відомо, що коли сонце заходило, ворота фортеці закривались і міст, що проходив через рів, піднімався.
 
                                                                 
 
За весь час свого існування фортеця зазнавала сильних нападів турків, татарів, але незважаючи на це, вона все ж таки все це витримала. До сьогоднішнього дня на каменях можна побачити сліди від ядер та інших боєприпасів.

Найцікавішим об’єктом у фортеці є Консульський замок, що являє собою комплекс споруд. Кожна башта названа в честь консула, який її будував. На вершині розташована Дозорна башта, її ще називають Дівочою. Існує легенда, що дочка консула закохалась в бідного хлопця, незважаючи на те, що до неї сватались багаті юнаки. Консул не міг збагнути чому його дочка відмовляє всім багатим кавалерам, аж потім, коли довідався про причину відмов, наказав вбити бідного хлопця і замкнув дочку у башті. З того горя, дівчина кинулась з башти в море. Тому й назвали цю башту Дівочою. Скеля на якій стоїть ця башта є дуже небезпечною, і всі хто намагається подолати її, можуть зазнати долі тієї дівчини.
 
                                                                                
 
На території фортеці є храм, який вражає своєю історією. Відомо, що тут спочатку була мечеть, потім православний, а пізніше католицький храми. Згодом храм перетворився знову в мечеть. Після того, як Крим приєднали до Росії мечеть перетворили у православну військову церкву, пізніше у німецьку кірху, а згодом у вірмено-католицький храм.

На сьогоднішній день, майже всі оборонні споруди фортеці збереглися у доброму стані. На кожній башті висить табличка, де написано назву башти і рік її відбудови.