Чи можна звільнити з роботи у зв”язку із скороченням чисельності працівника, що отримав на цій роботті професійне захворювання?

Друк

Трудове право

Чи можна звільнити з роботи у зв”язку із скороченням  чисельності  працівника, що отримав на цій роботті професійне захворювання?

 

 

 

Якщо на роботі немає працівника з більш високою кваліфікацією і продуктивністю праці, то у відповідності до ст. 42 п.7 КЗпП  України, працівник, що дістав на цьому підприємстві професійне захворювання або трудове каліцтво, дійсно користується правом переважного залишення на роботі.