Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Палац Потоцьких

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Визначні місця області - Львівська область

Палац Потоцьких
 
Палац Потоцьких знаходиться у м. Львові. Палац було побудовано у 1889 році на замовлення графа Альфреда ІІ Потоцького. Палац , у стилі класицизму, був зведений на місці садиби Потоцьких. Проектували цей чудовий палац французький та польський архітектори.

Через деякий час, після початку будівництва палацу, граф помирає, так і не завершивши будівництво. Його син Роман вирішив завершити розпочату справу батька.
 
                                                                            
 
Палац побудований у французькому стилі. Саме, зведення цього палацу стало поштовхом до будівництва львівських будівель у французькому стилі.

Площа палацу становить понад 3000 м?.
 
У 1919 році, коли поляки святкували річницю їхньої перемоги в боротьбі за місто Львів, пілот , демонструючи показові виступи на літаку, врізався в палац. В результаті зіткнення в будівлі виникла пожежа, яка завдала значних пошкоджень. Граф Потоцький подав позов в суд про відшкодування завданих збитків. Рішення суду було на користь графа, і, таким чином, польська влада виплатила грошову компенсацію.

З 1921 – 1931 роки в палаці проводились значні ремонтні та реставраційні роботи.

У 1945 році тут розташовувався «Інститут геології і геохімії горючих корисних копалин». Через 29 років палац відреставрували. Після реставрації тут створили «Палац урочистих подій».

На початку ХХІ ст. в палаці проводяться ремонтні та реставраційні роботи. У 2006 році тут було відкрито «Львівську галерею мистецтв».

Палац Потоцьких є однією із найцікавіших архітектурних пам’яток міста. Будівля представляє собою чудовий зразок палацової архітектури.