Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Артек

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Визначні місця області - АР Крим

Артек

 

Артек – відомий дитячий центр і місце для активного відпочинку, проведення всіх свят та фестивалів. Артек був заснований ще у 1925 році. Спочатку табір був у вигляді брезентових палаток, а через 2 роки було споруджено фанерні будиночки. В 30-ті рр. було побудовано перший корпус, (зараз - табір "Морський" - найпрестижніший, найдорожчий, з унікальним природнім розташуванням  біля самої гори Аю-Даг, на якій, до речі, недавно знайдено чотирнадцятий монастир, в честь чого на самій вершині зараз височіє шестиметровий хрест),  а в 1946 році Артек був розбудований до сьогоднішніх розмірів.
 
                                                                                
 
Після недавніх спроб розформувати, купити табір, вдалося відкупити та приватизувати один пляж, який на даний час здається в оренду.

На сьогоднішній день, в Артеку налічується 10 дитячих містечок: „Янтарний”, „Хрустальний”. „Алмазний”. „Морський”, „Польовий”, „Озерний”, „Річний”, „Лазурний”, „Кипарисний”. Також сюди належать дві туристичні бази „Криниченька” і „Дубрава”.

Приїхавши сюди, ви зможете побачити не тільки відомий міжнародний дитячий центр, а й цікаві визначні місця:

- „Краєзнавчий музей” - найстаріший музей табору, який був створений у 1936 році. Діти, які приїжджали сюди на відпочинок, власними руками сформували першу колекцію, збираючи експонати на території табору та поза його межами. Сьогодні, ви можете ознайомитись тут з історією, природою, рослинним і тваринним світом Криму. Також цікавою є Ааерокосмічна виставка, яка була відкрита за допомогою Ю.Гагаріна. Експозиція сформована з подарунків космонавтів, які приїжджали в табір.
 
- „Музей історії Артеку” заснований у 1975 році і є головним музеєм табору. Експозиції музею показують „Артек” до заснування тут табору, перші роки його заснування і воєнний період.

- „Морська виставка” – музей, який показує історію російського флоту від перших морських походів слов’ян. Тут знаходяться зразки воєнної морської техніки, документи, художні твори.

- Палац Суук-су – колишнє центральне відділення відомого курорту, яке побудоване у 1903 році. Він був приєднаний до „Артеку”. Сьогодні тут проводять різні дозвіллєві заходи, організовують виставки та зустрічі артековців з гостями. Також тут розташована артековська бібліотека.

- Парковий ансамбль „Морський” та „Гірський” в якому представлені тисячі рідкісних видів дерев та кущів. Тут проводиться художня стрижка рослин і тут можна побачити кущі у вигляді різних тваринок.

- Парк Гартвіса-Віннера налічує рідкісні види рослин: пробковий дуб, залізне дерево, камфорне дерево, магнолію і т.д.

- „Сквер Дружби” є унікальним, адже тут знаходиться 48 кедрових дерев, які посадили діти із 48 країн світу, відпочивавши в „Артеку”.