Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Історія Миколаєва

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Символіка та історія обласних центрів - Миколаївська область

     Дивовижне місто Миколаїв, що розташоване на березі Бузького лиману при злитті з рікою Інгул. Тут, де степ зустрічається з морем, з прадавніх віків оселялися люди. Археологічні дослідження виявили на території сучасного міста кургани племен кіммерійців або скіфів, які відносять ще до залізної доби. В IV столітті до н.е. ці землі приваблювали прадавніх греків. Пізніше тут оселилися слов’яни. А з XIII століття, після нищівних нападів татар Миколаївські землі були Диким Полем.
     Історія сучасного міста почалася 1789 року. Тут князь Григорій Потьомкін заснував його як флотське і корабельне місто. Перша письмова документальна згадка про місто пов’язана з іменем першого жителя Миколаєва. 9 вересня 1789 року військовому діячеві і будівничому Михайлові Фадєєву було видано ордер. Припускають, що назву місто отримало на честь перемоги російських військ під час звільнення Очакова від турків. Ця подія сталася в День Миколая, заступника моряків.
     Новостворене місто було правильним в архітектурному плані – з прямими вулицями, квадратними площами та кварталами. Протягом майже ста років Миколаїв підпорядковувався Чорноморському флоту.
     З 1860-х років місто перетворилося на великий економічний і торгівельний центр. Сприяло цьому відкриття 1862 року комерційного порту.
     На початку XX століття в Миколаєві пожвавлюється культурне життя. Почала виходити перша міська газета „Миколаївський вісник”, відкрився театр. В 1914 році відкрив свої двері художній музей.
     Після Другої світової війни в місті активно розвивається суднобудування. Тут зосереджені одразу три великі суднобудівні заводи. Та незважаючи на це, чи, точніше сказати, через це Миколаїв був закритий для іноземних туристів. Хоча й було зосереджено тут багато промислових підприємств, місто не афішувалося і не рекламувалося в пресі. Та це не завадило Миколаєву розвиватися і на сьогодні місто стало важливим промисловим центром України з розвиненою соціальною сферою. До сьогодні воно залишається центром кораблебудування. Саме тут було збудовано легендарні броненосець "Потьомкін" та судно "Академік Сергій Корольов".
      З історією молодого міста пов’язано багато талановитих людей. На Миколаївщині народився астроном Ф.А. Бредихін, в місті жили і працювали Володимир Даль, Микола Аркас. Неодноразово відвідував місто Пушкін, Маяковський. Свої таланти дарували людям Садовський, П. Саксаганський, М. Кропивницький. В Миколаєві народилися Лариса Доліна, Валерій Меладзе, Олександр Серов. Та крім живих зірок естради Миколаїв може похвалитися ще й небесною зіркою Nikolaev, відкритою Кримською Астрофізичною обсерваторією.