Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Символіка Миколаєва

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Символіка та історія обласних центрів - Миколаївська область

      Імператор Олександр І 3 жовтня 1803 року видав указ про затвердження герба Миколаєва. Це був перший герб міста. Щит герба було розділено на три частини-трикутники. В нижньому чорному трикутнику – срібне кадило з золотим хрестом. В блакитному полі зображення Архієрейської митри, а в жовтому костур Архієрея. Приналежність герба губернському місту надає золота корона та червона Олександрівська стрічка.
      Через 80 років було затверджено новий герб Миколаєва. Щит герба був блакитного кольору. На срібному морі плавав золотий корабель з чорними веслами. Вверху – зображення митри та двох костурів. У вільній частині герба – герб Херсонської губернії. Позаду навхрест лягли золоті якорі, оповиті червоною стрічкою. Увінчала герб срібна міська корона.
     Символіка міста мала відображати інформацію про особливості господарського та культурного розвитку міста. В цей час Миколаїв став центром суднобудування, тут містився штаб Чорноморського флоту. Це і спричинило появу зображення корабля на щиті герба.
      В роки радянської влади міський герб Миколаєва, як і герби інших міст, зазнає радикальних змін. Поле щита стає червоним. На ньому – срібний корабель. У верхній частині герба срібний серп і молот та напис „МИКОЛАЇВ”. Внизу на блакитному морі зображена срібна пів шестерня.
      26 вересня 1997 р. було затверджено новий, сучасний герб. Від другого герба російського періоду, затвердженого 1883 року, він мало відрізнявся. Зникло хіба що зображення герба Херсонської губернії.
       У день святкування сторіччя міста було освячено перший миколаївський прапор. По обидві сторони його полотнища було вишито герб. Було на цьому прапорі зображення вензеля Імператора Олександра ІІІ і срібний вензель Катерини ІІ.
      2 липня 1999 року було затверджено сучасний прапор міста. Посередині двох хвилястих стрічок блакитного кольору розміщений герб міста. Полотнище прапора – біле. Дві стрічки на ньому – символ двох річок, між яким розташований Миколаїв.