Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Замок Любарта

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Визначні місця області - Волинська область


Замок Любарта

 
Любартів замок XIV ст. знаходиться у Луцьку. Замок був побудований Галицько-Волинським князем Дмитром Любартом. Він слугував столичною резиденцією Галицько-Волинського князівства.
 
                                                  
 
Замок Любарта – єдиний столичний державний замок, який зберігся до наших днів.

Можливо, багато з нас і не звертав увагу, але Замок Любарта зображений на 200-гривневій купюрі.
В ті часи, замок вважався фортифікаційною пам’яткою старовини Литви, Польщі та Росії.

Замок Любарта має три вежі, які названі в честь його власників: Вежа Любарта, Стирова або Вежа Свидригайла та Владичева вежа.
 
                                                                                 
Замок зберігся до наших днів, незважаючи на те, що він витримував місячні облоги нападників. Він служив надійною захисткою правлячої державної еліти Русі-України. Завдяки його міцним мурам і баштам були захищені не тільки наші предки, а й 1,5 млн. історичних документів. Лише, приблизно, 4-та частина з цих документів прочитана і знаходиться у науковому обігу.

Власники замків приймали тут монархів європейських держав та різних заможних і знатних осіб, проводились сейми та з’їзди. Замок був відреставрований у 1977 році.
                                                  
На території замку діяв собор Івана Богослова, який був найвизначнішою святинею Волині. В соборі покояться душі луцьких князів і єпископів. Тут заключали договори і присягались державні урядовці, висвячували священників, єпископів та брали шлюб. В соборі брали шлюб дочка Великого князя Литви з московським царевичем Василем. Тому, сьогодні молодята знову починають відвідувати замок, а працівники заповідника мають намір знову відновити тут шлюбні традиції. В часи польського панування собор був зруйнований. Від собору залишився тільки фундамент, який стоїть і до цього часу.

Відвідавши замок, ви зможете побачити три башти, які сполучені мурами, будинок шляхетських судів, повітову скарбницю, залишки князівського палацу XIV-XVI ст. та собору Івана Богослова XII ст..
 
                                                   

На фундаменті колишнього князівського палацу був побудований будинок шляхетських судів і повітова канцелярія, а сьогодні тут знаходиться художній відділ Волинського краєзнавчого музею. А над фундаментом собору Івана Богослова збудовано павільйон, в якому буде створений музей.
На даний час, керівництво заповідника має намір відновити історико-архітектурний образ замку за допомогою його реставрації.