Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Успенський Собор

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Визначні місця області - Волинська область

Успенський Собор

 

Успенський собор знаходиться у Володимирі-Волинському. Собор є єдиною пам’яткою часів Київської Русі на Волині. Храм був побудований Київським князем Мстиславом Ізяславовичем у 1160 році. Це був кафедральний собор. В храмі знаходилась усипальня князів, єпископів та бояр. В усипальниці храму покоїться тіло самого князя Мстислава. Тут знаходиться 6 князівських, 2 єпископські гробниці та гробниці відомих осіб.

                                                        


Успенський собор був неодноразово спустошений, і, в той же час, відновлений. У 1683 році сталася пожежа, в результаті якої постраждав не тільки храм, але і все місто. Лише у 1753 році храм було відновлено.


Мало того, що храм страждав від різних нападників, так він страждав ще й від міжконфесійної боротьби між православними та уніатами. У 1956 році храм став уніатським, в результаті чого, візантійська архітектура була перероблена на зразок латинської.


З 1772 року собор використовували, як склад, а пізніше він взагалі перетворився на руїну. І лише завдяки Свято-Володимирському братству собор ХІІ ст.. було відновлено у 1900 році.
На території собору знаходиться єпископський будинок та дзвіниця, що являє собою комплекс укріпленої резиденції волинських єпископів.


Конструкція собору та архітектура подібні до Кирилівської церкви, що знаходиться в Києві.


Собор входить до списку пам’яток архітектури України та пам’яток давньоруського зодчества.