Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Історія Луганська

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Символіка та історія обласних центрів - Луганська область

Луганськ – обласний центр України, що розташований на самому сході країни та за кількістю населення займає 11 місце серед обласних центрів України.

Спочатку територія Луганська була заселена кримськими та ногайськими татарами. На початку ХVIII століття їх було витіснено і на території Середнього Подінців'я поселяються запорожці, які складають більшу частину населення цих земель.

Заснування міста пов’язують зі створенням чавуноливарного заводу біля сіл Кам’яний Брід та Вергунка. 14 листопада 1795 року Катерина ІІ видала наказ про його заснування. Ця дата вважається офіційним днем заснування міста. Поселення, що утворилося довкола заводу, отримало назву Луганський завод – від назви річки Луганки, що тут протікає. У 1882 році було об’єднано Кам'яний Брід та Луганський завод і поселення отримало офіційний статус міста і назву Луганське.

Офіційно затвердженого плану розбудови міста не було. Забудова здійснювалася за петербурзьким типом. Вертикальні вулиці називалися лініями, а горизонтальні мали назви. Найстаріша вулиця Луганська відома під назвою Англійська. Її жителями були іноземні фахівці, які працювали на заводі. Англійська вулиця є рідною для В. Даля, який народився тут у сім’ї заводського лікаря. Згодом з’явилися інші вулиці - Петербурзька, Успенська, Казанська, Банківська.

Вигідне географічне розташування Луганська сприяло розвиткові торгівлі. Виникають торгівельно-ремісничі заклади. Відкривається професійна гірнича школа.

Спочатку ХХ століття Луганськ ріс та розвивався. Відкривалися нові навчальні заклади. Активізувалося культурне життя міста. Місто перетворилося на крупний промисловий центр.

У 1933 році Луганське перейменовано на Луганськ, а з 1935 року – на Ворошиловград. Та вже через п’ять років місту було повернено попередню назву, оскільки не варто, на думку тодішньої влади, називати місто на честь ще живої людини. Після смерті Климента Ворошилова Луганськ знову був перейменований на честь радянського військового діяча. З червня 1938 року Луганськ став обласним центром. З 1990 року місто відоме вже під сучасною назвою. 

Сьогодні Луганськ – красиве місто з безліччю парків, скверів та пам’ятників.