Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Символіка Полтави

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Символіка та історія обласних центрів - Полтавська область

 

Є свідчення, що найдавнішим гербом Полтави був родовий герб Глинських. Це було зображення престолу. Деякий час містом володіла Аграфена Байбуза (дівоче прізвище Глинська). Вона заповіла місто своєму зятеві Михайлу Грібуновічу. В його родовому гербі було  зображення змії, пробитої стрілою, і три золоті гриби.

Згодом Полтава перейшла у володіння Вишневецьких і отримала свій герб. На ньому було зображення натягнутого лука зі стрілою. Стріла простромлювала червоне серце з трьома білими смужками впоперек.

У першій половині XVІІІ ст. Герольдмейстерською конторою було проведено розробку гербів 88 провінційних міст. В їх числі була й Полтава, яка 1730 року отримала свій новий герб. Щит нового герба був розділений на чотири частини по діагоналі. Верхня частина герба була червоного кольору і містила схрещені шпаги. В нижньому полі блакитного кольору знаходилося зображення золотої піраміди зі змією, згорнутою у кільце. В своїй пащі змія тримала свій хвіст. Це був символ вічної слави воїнів, котрі загинули в бою. Піраміда не випадково знайшла своє відображення у геральдиці міста. У 1723 році Петро І наказав на честь перемоги у Полтавській битві побудувати піраміду. З лівого боку на щиті герба був червоний прапор з державним прапором і вензель Петра І. Права частина містила зелену пальму – символ перемоги російських військ у битві під Полтавою 1709 року.  У 1796 році відбувся новий адміністративно-територіальний поділ Лівобережної України. Після чого у 1803 році такий герб міста Полтава отримав офіційне затвердження і проіснував до 1917 року.

У XІX ст. Б.Кене запропонував новий проект герба. Щит герба був жовтого кольору. Внизу було розміщено чорний трикутник у вигляді пам’ятника, прикрашений золотою змією, звитою кільцем. За пам’ятником майоріли два зелених прапори, на них – зображення вензеля Петра Великого. У главі щита знаходилась срібна міська корона. Обрамленням служило золоте колосся, оповите Олександрівською стрічкою.

3 березня 1993 року Полтавська міська рада затвердила сучасний герб міста. Щит герба була взято з магістерської печатки 1700-х років. Пурпуровий колір герба символізує гідність, благочестя і щедрість. Центральна частина герба містить зображення золотого лука з стрілою, вістря якої було направлено донизу. В чотирьох кутках герба – золоті шестикутні зірки-символи чотирьох частин світу. Цікавим є напис „Полтава”, розміщений у главі щита і виконаний старослов’янською мовою. Буква Т має вигляд геральдичного хреста.