Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Державний історико-культурний заповідник «Самчики»

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Визначні місця області - Хмельницька область

Державний історико-культурний заповідник «Самчики»
 
Історико-культурний заповідник знаходиться в с. Самчики, Хмельницької області. Заповідник відносять до найкращих в Україні творів архітектури та садово-паркового мистецтва. Чудовий палац в стилі класицизму було побудовано в середині XVIII ст., на замовлення Яна Сам’юеля Хоєцького.
 
Згодом, власником палацу стає П. Чечель, який значно розбудовує маєток та біля старого палацу зводить новий. Для розбудови старого палацу та зведення нового було запрошено найкращих майстрів, художників, скульпторів та садівників. В цей же час, Чечель удосконалює та розширює парк із садом.
 
                                             
 
За всю історію свого існування маєток неодноразово змінював власників.

У 1845 році тут була створена музична школа. На початку ХІХ ст. в приміщенні палацу знаходиться бібліотека, трест радгоспів, піонерський табір та інші заклади. Згодом, тут створюють Хмельницьку державну сільськогосподарську станцію.

Найцікавішим та найціннішим є те, що будівлі маєтку, до наших днів, зберегли такий же вигляд, який вони мали наприкінці XVIII – на початку ХІХ століття.

В парку збережено дуже рідкісну споруду: відкриту теплицю, яка призначена для вирощування екзотичних рослин. Сьогодні в парку налічується понад 160 порід та видів рослин і кущів, серед яких є й такі, що занесені до Червоної книги України.