Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Як підготуватися до перевірок

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Практика захисту власного бізнесу

1. Насамперед, потрібно провести грунтовну та ретельну підготовку підприємства до перевірки. Для цього насамперед слід :

-створити власну інформаційну базу даних органів контролю, службових осіб, закріплених за Вашим підриємством.

-підготувати Журнал реєстрації перевірок ( продається у магазинах). 

-варто укласти угоду з адвокатською компанією на архівне зберігання найбільш важливих документів фірми (документи зберігаються в адвоката, для обшуку якого потрібна санкція Генерального прокурора України, а це надасть можливості уникнути раптової виїмки та втрати документів та виграти додатковий час для потрібного вам коректування за допомогою аудитора).

-поставте міцні металеві двері та встановіть систему відеонагляду, відеокамери, диктофони для фіксації ходу перевірки.

 

2.Наступний крок – провести спеціальну підготовку персоналу:

-ДОКУМЕНТАЛЬНА ПІДГОТОВКА: розробити та затвердити наказом по підприємству „Положення про комерційну таємницю”, при чому всі працівники фірми повинні підписатися в розписці про нерозголошення комерційної таємниці.

-ПСИХОЛОГІЧНА ПІДГОТОВКА: - провести з всіма працівниками підприємства інструктаж-Як поводитися під час перевірки, пояснивши, що працівник перевіряючому повинен повідомити, що підписувався в розписці про нерозголошення комерційної таємниці, тому може відповісти тільки на ті питання, що не обумовлені в Положенні про комерційну таємницю підприємства.

Але, увага! Подібна поведінка можлива лише в тому випадку, коли працівник не проходить як обвинувачений, підозрюваний чи свідок. В іншому випадку працівнику повинно бути пред'явлене звинувачення, а факт пред'явлення звинувачення обов'язково повинен бути зафіксований в „Протоколі офіційного візиту”.

- адміністрація підприємства повинна виборати та  призначити уповноваженого з прийому органів контролю, основне завдання якого зустрічати, супроводжувати, збирати документацію, фіксувати всі дії органів контролю.

Насамперед уповноважений зобов'язаний встановити статус осіб, які прийшли  на фірму, визначити чи є даний візит офіційним. У разі негативної відповіді, не допустити даних осіб на підприємство, викликати міліцію, мотивуючи свої дії тим, що не впевнений, що ці особи не є представниками кримінальних структур.

Уповноважений повинен інформувати органи контролю про те, що на підприємстві виданий  наказ по ведення протоколів офіційних візитів та аудіо-відеофіксування ходу перевірки.