Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Символіка Одеси

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Символіка та історія обласних центрів - Одеська область

З 1795 року місто Одеса відоме під сучасною назвою. 22 квітня 1798 року був затверджений перший одеський герб. Щит герба було розділено на дві частини. Верхня частина була жовтого кольору і містила зображення царського коронованого двоголового орла, що відображало приналежність міста до Російської імперії. Нижня частина була червоною. На ній містився срібний якір – символ портового міста.

У 1875 році Б.Кене запропонував проект нового герба. Це мав бути щит червоного кольору з срібним якорем. Справа на золотому полі у вільній частині герба був двоголовий орел, коронований трьома коронами. Позаду щита перехрещені два якорі, оповиті Олександрівською стрічкою. Увінчаний герб золотою міською короною. Та такий проект герба Одеси затверджений не був.

 

19 жовтня 1967 року виконавчий комітет міської ради Одеси прийняв рішення про затвердження нового герба міста. У верхній частині на золотому полі – срібний броненосець „Потьомкін” з червоним прапором. Його супроводжує золота зірка. Нижня частина щита містила зображення срібного якоря.

Сучасний великий герб міста прийнято 29 червня 1999 року. В сучасному розумінні символом міста є золотий якір, розміщений на червоному полі щита. Обрамленням герба служить декоративний картуш з зіркою. Увінчаний герб золотою міською короною з трьома вежками.

 

Малий герб Одеси використовують без картуша. Замість нього – синьо-жовта стрічка по краю щита.

Разом з гербом міська влада також затвердила і прапор міста. Це було полотнище квадратної форми, розділене тонкими синіми смужками на три вертикальні смуги червоного, білого та жовтого кольорів. На центральній білій смузі – малий герб міста.