Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Лівадійський палац-музей

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Визначні місця області - АР Крим

Лівадійський палац-музей
 
Лівадійський палац- чудовий пам’ятник історії та архітектури. Палац-музей є найпопулярнішим і єдиним музеєм, який найбільше відвідують в Криму. У 1834 році польський магнат Лев Потоцький, купивши Лівадію, збудував тут палац, а на території площею 1 га зробив парк. У 1860 році власницею палацу стала жінка імператора Олександра ІІ. Вона побудувала малий палац для Олександра ІІІ, який згодом було зруйновано, під час війни. У 1904 році два палаци було знесено і у 1911 році за проектом архітектора Я.П.Краснова, на замовлення останнього російського імператора Миколи ІІ було побудовано новий Лівадійський палац. Палац споруджено в стилі Відродження з поєднанням арабської, готичної та візантійської архітектури. Він став місцем відпочинку для трьох поколінь імператорів. Лівадійський палац був найулюбленішим місцем відпочинку Миколи ІІ.
 
                                                               
 
У 1925 році тут було відкрито перший у світі курорт для селян. Через 6 років його було перетворено на кліматичний курорт ім. Сталіна для оздоровлення та відпочинку трудящих. У 1945 році тут відбулась конференція 3 держав: Великобританія, США та СРСР. Рішення конференції вплинули на формування світового порядку, який існував продовж 50 років. Після проведення конференції палац став державною дачею Сталіна.
 
                                                              
 
У 1974 році в палаці був відкритий музей і з того часу палац почав працювати як виставковий зал санаторію «Лівадія».

У 1994 році в царських кімнатах була створена експозиція «Романови в Лівадії» та відділ художніх виставок. Згодом було відкрито меморіальні бібліотеки Ф. Рузвельта та У. Черчілля.