Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Символіка Сум

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Символіка та історія обласних центрів - Сумська область

Найпершою символікою Сум можна вважати прапор Сумського слобідського полку. Затверджений він був ще 1659 року. Полотнище прапора було блакитним. На ньому – Богородиця, одягнена в білі шати. В одній руці вона тримала Христа, а в другій – Біблію. Символом перемоги православ’я над мусульманством був перевернутий півмісяць, на якому стояла Богородиця.

У 70-80-х роках XVIII століття Катерина ІІ провела ряд міських реформ, що вплинуло також на символіку міст. Князь Михайло Щербатов у 1775 році запропонував місту новий герб та прапор. Прапор було затверджено 1776 року.  Це було полотнище синього кольору зі срібним гербом. 

21 вересня 1781 року був затверджений сумський герб російського періоду. У цьому гербі було відображено легенду про заснування міста: у срібному полі містилося зображення трьох мисливських сум з золотими ґудзиками. Схожі сумки носили козаки Сумського полку.

У XІX ст. Б.Кене розробив проект герба міста Суми. Три мисливські суми, зображені на срібному щиті герба, автор прикрасив червоними поясами та китицями. У вільній частині герба він помістив герб Харківської губернії, оскільки Суми деякий час входили до її складу. Міська срібна корона увінчувала герб, а обрамленням служили два золоті колоски з Олександрівською стрічкою. Такий варіант герба затвердження не отримав.

В 1972 р місто отримало новий герб. Нова епоха в історії держави внесла корективи у використання кольорів у міській геральдиці. Лазурова основа герба містила зображення історичних мисливських сум. На червоному полі – срібна півшестерня з ретортою та символом атомної енергетики. У главі герба був напис Суми.

15 лютого 1991 року сесія міської ради Сем перезатвердила герб, який був прийнятий 1781 році.

Офіційним символом міського самоврядування є гімн міста. Слова гімну написав М. Гриценко, музику - В. Козупиця.

 

Є місто слави і звитяг,

Козацьке місто України.

Як світле небо його стяг

Над куполами гордо лине.

 

Приспів:

Ми любимо, ми славимо

Рідне і святе

Суми – місто радості,

Вічно молоде.

 

Про Суми слава у віки

Хай лине гордо і врочисто.

Над берегами Псла-ріки –

Найкраще в світі наше місто!