Компанія "Портал"
лідер по поставці та
монтажу ліфтів
та ескалаторів
http://tehportal.com.ua

 Izamet
Ліфти Izamet 
 ідеальне
 співвідношення
 ціни та якості 
 http://izamet.com.ua
windy Polska - Windy, Schody ruchome

Символіка Луцька

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукЕлектронна адреса

Символіка та історія обласних центрів - Волинська область

     Перший герб російського періоду. У верхній частині щита на жовтому полі розміщений міський герб Волині. В нижній частині – на червоному полі стоїть у човні на воді діва і тримає в обох руках вінки. Такий проект герба затверджений не був.
     27 січня 1911 року затверджений другий герб російського періоду. На білому фоні зображена червона стіна фортеці, на якій стоїть лицар. У правій руці він тримає опущеного вниз меча, а в лівій – золотий хрест. Зверху розміщений герб Волинської губернії.
     28.07.1982 р. рішенням міськвиконкому був затверджений герб радянського періоду. Щит гарба розділено на дві частини. Перша – червона, друга синя. Посеред щита розміщена в'їзна вежа Луцького замку – це символ мужності. Довкола вежі – кільце, яке складається з напівпідшипника та пів шестерні. Це символи розвитку індустрії. В центрі вежі сріблом виконана дата „1085” – це рік, коли з’явилась перша згадка про місто. Внизу герба – червоні серп і молот, а вгорі – золотий напис „ЛУЦЬК”.
      В 1994 році, 27 грудня, голова міської ради дав розпорядження затвердити новий герб. На червоному полі іспанського щита зображена срібна стіна фортеці з двома вежами. На ній – жінка в білому одязі тримає в обох руках срібні вінки. Таке зображення лежало в основі печатки міста XIII століття. Традиційно ще з античних часів образ жінки з вінками в руках вважався знаком опікунки міста і мав широке використання у геральдиці Середньовіччя. Вінки – символ розквіту ремесла та науки.
      У 1998 році було прийнято новий герб, прапор та печатку міста. Щит рівно розділений жовтим та блакитним кольорами. Внизу розміщений силует Луцького замку. У верхній його частині образ Святого Миколая. Його появу на щиті герба відносять до XIII ст. У Галицько-волинському літописі є опис „Луцького чуда”, що зумовило появу покровителя міста. „Луцьким чудом” називають подію, що сталася в місті у 1259 році. За літописом, коли татари підходили до міста, Луцьк був достатньо не укріплений та неготовий до зустрічі з ворогами. Городяни обрубали міст і вороги не могли потрапити до міста, оскільки було вже холодно і річка стала повноводною. Тоді татари почали метати на місто каміння. І тут сталося велике чудо. З’явилися Святий Іоанн і Святий Миколай. Знявся сильний вітер. Каміння, яке летіло на місто, поверталося на татар. Нічого не змогли вдіяти татари і змушені були відступити.
      Прямокутне полотнище Луцького прапора розділене на чотири рівні частини. Верхня права та нижня ліва частини червоного кольору, на верхній частині - Волинський хрест. На двох інших частинах бачимо чергування блакитних та жовтих смуг однакової ширини. Луцьку у XVIII ст. виготовлялася тканина, на якій кольори було поєднано саме в такій послідовності. Саме цей історичний факт, мабуть, і ліг в основу прапора.